דע את עצמך

תאגיה וחכמת היסודות - מאמרים

להעמיק את הידעגם הכנת ארוחה וגם הקמת עסק, זהו תהליך של בריאה ובו 9 שלבים זהים. תרגול הרצף "חיבור אל הרוח" מאפשר להבין טוב יותר מה קורה בכל שלב וגם להצליח במשימה בקלות ובמאמץ מזערי.

תהליך הנביטה מתאר בדיוק את מה שקורה כאשר נולד בנו רעיון ואנחנו יוצאים למסע כדי להגשים אותו.

צריך הרבה אומץ כדי לקפוץ כל החיים ממקום בטוח ומוכר אל הלא ידוע. החגבים יכולים ללמד אותנו משהו על אומץ ועל איך לסמוך על כוח החיים.

השליטה מספקת לנו אשליה של ביטחון ויציבות. אבל בוא נודה באמת, אף אחד לא שולט בכלום ובכל רגע לא רק שחיינו יכולים להשתנות מקצה לקצה, אלא שניתן גם לאבד אותם כהרף עין.

מאמרים בנושא הצלחת הטיפול בשיטת תאגיה בהפרעות קשב וריכוז

איך אפשר להשתמש בבחירה החופשית שלך ולהיות נאמן לעצמך ועדיין להתנהל בסביבה לוחצת ומרובת דרישות.שליטה

שליטה

החיים ברי חלוף. כולנו זמניים כאן ועדיין אף אחד לא רוצה למות. ההכרה הזו בזמניות החיים בעולם ששולטת בו אי הוודאות, מביאה אותנו לרצון לשלוט.

השליטה מספקת לנו אשליה של ביטחון ויציבות. אבל בוא נודה באמת, אף אחד לא שולט בכלום ובכל רגע לא רק שחיינו יכולים להשתנות מקצה לקצה, אלא שניתן גם לאבד אותם כהרף עין.
השכל ההגיוני, בשיקול דעת, מנחה אותנו כמיטב יכולתו כדי שנשרוד ונאריך ימים. הדרך הטבעית לו ביותר היא לבקש סדר, שהכול יהיה תחת שליטה, ששום דבר לא יזוז בלי רשות כי התנועה מכניסה בלבול ומכריחה אותנו לסדר את הדברים מחדש ועלולה לשבש את מה שנראה יציב וברור. אז איך אפשר להשיג שליטה, ביטחון ויציבות בעולם שנע ומשתנה כל הזמן?
כדי לענות על השאלה צריך להבין תחילה מה מסתתר מאחורי המציאות שבה אנחנו מנסים לשלוט.

איזון

על שדות אנרגיה והמציאות הנסתרת
'חכמת היסודות' מאפשרת לגלות את הנסתר כדי שננוע טוב יותר בגלוי, בחיי היום יום. על פי תפישה זו העולם מורכב משדות אנרגיה חיים שיש ביניהם מערכות יחסים, אינטרסים. לכולם יש את הרצון לחיות, מה שמביא לשיתופי פעולה אך גם למאבקים, ממש כמו בחיים הנגלים. החיים שאנו תופשים הם השתקפות של השדות האנרגטיים שמרכיבים את המציאות הנתפסת. חכמת היסודות מאפשרת להסיר לרגע את המסכה ולראות את המקור לאירועים, להבין מה מניע ומה יוצר את מה שאנחנו פוגשים במציאות והיא מעניקה את הכלים לשנות את הדברים מהווייתם.
כל חומר, חי צומח או דומם מורכב מאטומים. אלו מורכבים מיחידות קטנות יותר, קוונטים וקוורקים שהם יחידות אנרגיה שמורכבות מסיבי אנרגיה. אלו מתקבצים יחד למבנה נתון, חי ובעל מודעות, כאשר ברמה גבוהה של צפיפות הוא מקבל צורה נגלית במציאות, חי, צומח או דומם, הכל נמצא בתנועה, ותחת המיקרוסקופ, גם הסלע הקדום ביותר מורכב מאטומים זזים וחיים.

מאוזן

אתם בוודאי מכירים את אלו שרוצים להישאר בעניינים כל הזמן, לדעת מה קורה בעבודה או עם המשפחה; זה נותן תחושה של שליטה ומעניק ביטחון. כמובן שהביטחון הזה מדומה, כי כל מה שקורה או לא קורה, לא באמת תלוי בהם אבל יש משהו גדול מהם שגורם להתנהגות הזו. ניקח לדוגמא את אנשים שמקפידים להישאר מעודכנים בחדשות ולקבל כל מידע על כל שינוי. לא מדובר כאן על אדם אחד או שניים אלא על מסה, והקבוצה הגדולה הזו יוצרת תדר שמאחד מספר שדות אנרגטיים לשדה אחד משותף ועוצמתי. זה כמו שמערבבים מרק אטריות, עם כוח האינרציה נוצרת תנועה אחת וכל האטריות מתאחדות למקבץ אחד משותף.
גם אנחנו מורכבים משדות אנרגיה שמתקבצים למהות אחת חיה ונושמת, בעלת רגשות ומחשבות, ויש מקבצים נוספים, שונים ומשונים, שלא נגלים במציאות המוכרת. המכנה המשותף לכל צורות החיים הוא כאמור, הרצון לחיות. בדוגמה שלנו, גם המהות שנוצרה מתוך הכוונה המשותפת של כל אלו שמקפידים לצרוך חדשות, רוצה להמשיך לחיות ואפילו להתפתח. כל עוד שצרכני החדשות שומרים על כוונתם המאוחדת, המהות שנוצרה חיה, מתקיימת וגדלה. הישות הזו ניזונה מהרגשות שעולים ומתעצמים מצריכת החדשות וכך היא לוכדת את האנרגיה שמזינה אותה. לצערנו שמדובר בחדשות, לרוב מדובר ברגשות שליליים כמו דאגה, פחד, כעס, תסכול, רגשות שמרוקנים את מי שמבטא אותם. אבל מישהו מרוויח מזה, כי אנרגיה אינה הולכת לאיבוד, האנרגיה הזו מזינה ומעצימה את הישות הגדולה שנוצרה על ידי כל צרכני החדשות.

אז מי שולט במי?

מלכודת השליטה היא שה"שולט" חושב שהוא שולט בדבר אך למעשה הוא הלכוד. הוא נשלט ע"י אותו הדבר עצמו ומזין אותו באופן קבוע.
תעצרו רגע ותבדקו במה בחייכם אתם נמצאים בשליטה או מנסים לשלוט, כמה זמן אתם מבזבזים על השליטה זו? עד כמה זה מעסיק אתכם? האם אתם מכורים לזה? האם הדבר הזה מביא לשמחה, התרגשות, אהבה? או שלסבל, לחוסר שקט, לחוסר מנוחה, לרגשות שליליים של לחץ, דאגה, מתח, טרדה?
מדד חשוב כדי לדעת אם אנו שולטים או נשלטים הוא לבדוק עד כמה שמחה, אהבה והנאה הוא מסב לנו ואחד המדדים המשמעותיים הוא "שקט". עד כמה העיסוק בדבר מאפשר לנו לשמור על שקט פנימי.
שליטה היא אשליה שהמחיר עליה גבוה. יש למשל את אלו שמנסים מאוד לשלוט בתגובות שלהם, לחסום את הביטוי החיצוני של מה שהם באמת מרגישים. ההתנהגות הזו הופכת אנשים לקרים ולמחושבים אבל זה רק כלפי חוץ, בפנים הם מאוד טעונים ואוגרים הרבה אנרגיה שלפעמים פורצת החוצה בחוסר שליטה, במעשים שסותרים את מערכת הדימוי העצמי של האדם המאופק ששולט בתגובותיו. הניסיון לשלוט בתגובות חוסם כוח חיים שרוצה לנוע וכמו לבה הוא פועל מבפנים ועלול לרסק את המיכל, את הגוף, ולגרום למחלות.
אז מה הפתרון? "שליטה אמיתית" זהו מצב שבו אנחנו מודעים לכוח הגדול שמניע את המציאות, שעליה אין לנו באמת שום שליטה וכניעה ואיחוד איתו. כשאתה הופך לדבר עצמו, מושג השליטה הרגיל ותוצאותיו אינם רלוונטיים עוד. כמו הציפור שמתואמת עם הרוח, היא אינה מתנגדת אלא נעזרת בכוח החיים כדי לעוף. אין אפשרות לתפוס את הרוח, אפשר רק להיות אחד איתה. כך גם אנחנו יכולים להסכים לעזוב ולא להתנגד באופן קבוע. זוהי מודעות אחרת ודרך ההסכמה לקבל את מה שיש, מגיע השחרור של הצורך לשלוט, זוהי התגשמות השליטה דרך השחרור. ואז מה? אז אנחנו יוצרים קשר מודע עם הכוח שמניע את הדברים ואז הכל נע אחרת מהרגיל, ובעיקר לטובתנו.

לפעמים זה קל להבין וקשה לעשות ובדיוק כאן נכנס לתמונה תרגול התאגיה שמאפשר להניע את האנרגיה הקיימת במבנה נתון ולשחרר אחיזות שלא טובות לנו. אחת מהאיכויות שעוסקת בדיוק בזה היא איכות 'השליטה - Mastery' שמאפשרת לשחרר תפישות של מחשבה ורגש. איכות זו מחברת אותנו לכוח הבורא, לכוח החיים, ומביאה לאחדות, לתנועה משותפת. לאחר התרגול מגיע שקט, בדומה להפעלה מחודשת של המערכת וממקום שקט זה ניתן לבחון מחדש את מצבנו. איכות 'השליטה' זורקת אותנו החוצה מהמלכודת ואנו זוכים לרגע של התבוננות שקטה שמאפשרת בניית אסטרטגיה חדשה להיחלצות של התודעה אל חופש והכרה אמיתית במהות שלנו וברוח היוצרת אותה בכל רגע מחדש.לתת אמון מלא

האומץ ללכת בדרך הלב

אומץ היא תנועה מתוך אמון מלא בכוח החיים שמקיים אותנו.

כששואלים אנשים שעשו מעשה אמיץ מאיפה היה להם האומץ, הרבה פעמים הם אומרים שהם לא יודעים איך זה קרה, שמשהו בתוכם קרא להם לפעול בלי לחשוב, שהם השתמשו באיזשהו כוח אחר שלא נמצא באופן קבוע - והכוח זה אכן החי בנו. הוא זה שמאפשר לפרוץ מעבר לגבולות וכשאנחנו פוגשים אותו הוא מורגש כעוצמה שנכנסת בבת אחת וגורמת לנו לפעול באופן מדויק ובהיר.

מהו המקור של אותו כוח? ולמה כדאי לתת לאומץ יותר מקום בחיים?

אומץ כידוע מתבטא כשהמצב מסוכן, כשיש מה להפסיד או שאי הוודאות עלולה לגבות מחיר גבוה. באופן טבעי אנחנו מעדיפים רוב הזמן להיות במצב של ביטחון ויציבות אבל מנגד נמצאת מטרתנו כאן בעולם, שהיא לחוות, להתקדם ולהתפתח. כל אלו דורשים להיות בתנועה ולא סתם תנועה, כדי שתהיה למידה והתפתחות התנועה היא תמיד כנגד התנגדות, כשהיא גובה את מחיר הנוחות ומכריחה אותנו לשנות ולהשתנות.
אנחנו נדרשים לאומץ כדי לזוז את החיים שלנו, כדי להעז להגיע מעבר לגבולות המוכרים ולהרוויח חוויות חדשות שמאפשרות לנו לממש יותר מהפוטנציאל שבנו. אם נבחר להיאחז ולהישאר במקום, בסופו של דבר הנשמה תתעייף מהעמידה וההתבצרות וכדי לממש את עצמה היא תגרום לשינוי, וכידוע היא מסוגלת למוטט גם את הבניינים היציבים ביותר בחיינו. אך אם נאמץ את האומץ יהיה לנו הרבה יותר קל. אז איך מאמצים את האומץ? בטבע החגבים מסמלים את איכות האומץ, כל חייהם הם קופצים אל הלא ידוע בלי לדעת היכן ינחתו. אפשר לומר שהאיכות הטבעית שפועלת בהם היא היכולת לסמוך באופן מלא על כוח שמקיים אותם. חתולים לעומתם יבדקו יותר מפעם לפני שיקפצו למקום אחר, הם הרבה יותר חשדנים. החגבים מביאים במהות שלהם את הקפיצה השמחה אל הלא ידוע. זו הדרך שהכוח שמפעיל אותם בוחר לחוות את עצמו והכוח הזה לא מעוניין לסכן אותם, להיפך, הוא בא להיות בדיוק מה שהם, חיים וקופצים.
האיכות הזו שנמצאת בהם באופן טבעי נמצאת גם בנו, זוהי היכולת לסמוך באופן מלא על הכוח שמקיים אותנו, מתוך ההבנה שמה שיוצר אותנו בא לחוות את החיים ולא בא כדי למות. המוות מחכה לכל היצורים, אבל החיים בדרך כלל ארוכים ומלאים מין המוות.
כדי לקפוץ באומץ ממצבים שמיצו את עצמם למקום חדש, אנחנו צריכים לסמוך על כוח החיים שמקיים אותנו ובשביל זה אנחנו צריכים להרגיש אותו, לדעת בוודאות מלאה שהוא איתנו בכל רגע ובכל מצב. מתוך אמון מלא, אנו יכולים לשחרר, מסכימים לא לדעת הכל ולקבל את מה שיגיע מתוך ידיעה פנימית שאנו שמורים, מוגנים, מודרכים ואהובים בדרכנו.

קחו רגע ותגידו לעצמכם: "אני שמור, מוגן, מודרך והאהוב" – איך אתם מרגישים עם זה? איפה אם בכלל מתקיימת נקודת חולשה במשפט הזה עבורכם?

על פי חכמת היסודות ההגדרה לאומץ היא "היכולת לסמוך על הבורא כדי ללכת בדרך הלב" - להקשיב לקול הפנימי ולהאמין שהעולם יביא את הטוב ביותר עבורנו משום שנשמתנו תמיד תזמן לעצמה את התנאים הטובים ביותר למימוש מלא. אומץ אם כן, הוא תכונה בסיסית שנדרשת כדי שנלך את הדרך שלנו, כדי שנגשים את החלומות שלנו וכדי שנעז לחיות באמת, כשאנו מאפשרים לרוח לחלל דרכנו את מנגינות החיים. בשיטת תאגיה ישנן איכויות שונות שמגבירות בנו את האומץ. תרגול איכות החגב משנה את התדר הרגיל שלנו לתדר של העזה. היא מאפשרת לנו לחשוב באופן נועז יותר, להעז להרגיש ולפעול מתוך אמון בבורא שיתמוך וידריך אותנו נאמנה. ישנן איכויות נוספות שקשורות לנושא וממש עכשיו אתם יכולים לעשות הפסקה של דקה ולחוות בגוף את הכוח שבכם. תרגלו את "חזרה למקור העוצמה" או את "ציפוי מגן" כדי להרגיש בטוחים ושמורים. וכמובן, אתם מוזמנים להצטרף לתרגול הקבוע שלנו.פריצת דרך - Breakthrough

נביטה - היכולת להוציא מין הכוח אל הפועל

תהליך הנביטה הוא מסעו של הזרע להגשמת הפוטנציאל שבו. מתוך אדמה החשוכה וקרה אל חום השמש ואוויר העולם. זהו מסע של פריצה והתפתחות, תנועה של כוח החיים לקראת מפגש של עוצמה שבו מתחברים אדמה ושמיים. וכאותו זרע, כך גם מסעו של האדם, אל האפשרות למימוש זרעי הפוטנציאל והחלומות שבלב.

הזרעים טמונים באדמה הדחוסה ומחכים לקריאתה של הרוח ומשנשמעת הקריאה ניצוץ של חיים ניצת בזרע, הסקרנות מתעוררת ומתחילה תנועה. זוהי פקודה שאין לסרב לה, של המהות שמבקשת את המימוש דרך תנועה של חיים.
כעת ניתן להגשים את הפוטנציאל הטמון: אפשר להתפתח למעלה, אל מעל הקרקע לכיוון השמש והאור ואפשר להתפתח לרוחב להשביח יכולות, ללמוד לקבל את הסביבה ולהתמזג עם האדמה באופן שקט. זהו המקום להחליט: האם להישאר קבור באדמה הקרה והחשוכה ולשמש כדשן ומזון לצמחים האחרים, או להתאמץ ולהילחם על מימוש פוטנציאל החיים: להתעלות אל מעל פני הקרקע ולפגוש מימד חדש של אור, קולות, צבעים ואתגרים.

~ כשיש לך חלום בלב, כמה רחוק אתה מוכן ללכת כדי להגשים אותו? איזה מחיר תהיה מוכן לשלם כדי להיות נאמן לעצמך וללכת עם האמת שלך? ~

ההחלטה בידינו: איך אנו בוחרים לחיות את חיינו? באיזו עוצמה אנו מעוניינים לפגוש ולחוות את החיים?
בתחילתו של תהליך הנביטה התזונה משמעותית להצלחה ודרושה אנרגיה רבה לפריצה דרך האדמה הדחוסה והחשוכה. לפעמים הסביבה מאפשרת, האדמה פורייה, המים זורמים, ישנו עושר של מינרלים וכל המרכיבים תומכים בתהליך, אבל לפעמים הסביבה מעכבת, האדמה צחיחה מלאה במכשולים וחסרה תמיכה בתהליך הנביטה. כשנמצאים לקראת פריצת דרך, כדאי להימנע ממגע עם מי שעלול לעכב את התנועה החדשה ומומלץ להתחזק בגורמים תומכים. תהליך הברירה חשוב והזרע יודע להפריד בין עיקר לתפל, הוא יודע כיצד להזין עצמו מתוך האפשרויות שבסביבה נתונה. גם אם יושקה במי באושים ידע לברור את החלקים הטובים של המים. עבורנו לפעמים המסווה מתעתע, אנשים קרובים ואוהבים עלולים דווקא להעלות דאגה וחשש, להביא את הפחדים שלהם אל מול השינוי. מזון זה אינו תורם, הוא עוצר ומקפיא את התהליך.
ומה איתנו? האם אנחנו מהווים מכשול לעצמנו? את תהליך הנביטה אפשר לעצור. להקפיא את התנועה, לא לעמוד במילתנו שלנו לעצמנו ולהפר את המחויבות לשינוי. אבל אי אפשר לעשות זאת פעמים רבות. בכל פעם שאנו לא נאמנים לעצמנו אנו מאבדים כמות גדולה של אנרגיה ובשלב מסוים זוהי דרך ללא חזרה. אין מספיק אנרגיה לאסוף את עצמנו מחדש ולהגיע למסה קריטית שדרושה לפריצה. זהו השלב שבו אנשים מוותרים, מתייאשים, והופכים מזון, דשן לאדמה.
תהליך הנביטה דורש התמסרות מוחלטת לבורא ונחישות חסרת פשרות בצעידה בדרך שנבחרה. בטיפוס מעלה כנגד לחצי האדמה, לחצי הסביבה, קל לוותר, לשכוח את המטרה ולהתגעגע אל האשליה שבנוחות המדומה; להמשיך להיות קבור בסביבה המוכרת. התמסרות מוחלטת מתבטאת בנתינת אמון מלא בבורא, בחיים ובנשמה שיודעת כיצד להשיג את מטרתה: לפגוש את החיים מתוך עוצמה ובביטוי מלא ורחב. הנחישות היא המפתח שמונע מאתנו לאבד את האנרגיה כתוצאה מהמשברים שבדרך.
לקראת הפריצה זו אחד השלבים הקריטיים, קרוב אל פני הקרקע המים מחלחלים אל שכבה הקרובה לפני האדמה, הלילות הקרים מקפיאים את המים, הבדידות מצמצמת את ההוויה. זהו תהליך טבעי. בשעה זו אין אפשרות ואנרגיה לסחוב מטען מיותר, בדרך כלל בשלב הזה נרגיש בדידות וזה המקום להיעזר בכוח החיים הנצחי כדי להחליש את תחושת הנפרדות.
השלב הזה בו אנו מרגישים את הקושי הגדול ביותר הוא סימן חיובי. כאשר הקור בשיאו והחשכה ארוכה אפשר לדעת שעשינו דרך משמעותית, אפשר לדעת שהשינוי המיוחל קרב. כמה צעדים משם, כמה סנטימטרים ואנו נפרוץ אל פני הקרקע. על אף שעדיין חשוך וטחוב, כמה סנטימטרים מכאן, כמה צעדים קדימה ונוכל להרגיש את חום השמש שאינו מוטל בספק. המפגש קרב, מפגש של עוצמה, שני כוחות שווים העומדים להתאחד ולאפשר צמיחה.
וברגע הפריצה אנחנו פוגשים את אור השמש, אנרגיה שמעניקה חיים מוזרמת אל האדמה דרך הגבעול, ואנרגיה תומכת עולה חזרה מין האדמה. המפגש בין שמיים ואדמה מעניק חיים וצבע לגבעול הצעיר, ושני העלים הראשונים פורסים את עצמם לאור כמו זוג ידיים שנפתחות לשמיים, מודות על הרגע המרגש.
הגענו לסוף, זהו סיום תהליך הנביטה אך זוהי רק תחילתה של הדרך החדשה. משלב ההעזה להיענות לקריאתה של הרוח לצאת ולהתממש בעולם החומר ועד להגשמת החלום במלואו.
לכל אחד החלומות שלו, כשהמכנה המשותף לכולם הוא לפגוש את החיים, לטעום מהם בהנאה, להיות נאהב ולהגשים את האפשרויות הטמונות. מכאן הדרך מתפתחת בתהליך של צמיחה. גם כאן אין דבר מובטח, אתגרים חדשים, סכנות חדשות והזדמנויות חדשות ממלאים את הסביבה החדשה. עם ההצלחות בתהליכי הנביטה של חלומותינו מתגבש הניסיון, כוח החיים מתחזק, האמון וההתמסרות גדלים, הנחישות וחוסר הפשרנות מתחדדות. פירות התהליכים יפזרו זרעים נוספים ויאפשרו לכל אחד מהם את תהליך הנביטה מראשיתו.
זהו מעגל של חיים שמסתיים במוות דרך מיצוי הפוטנציאל הגלום במפגש של עוצמה בין רוח וחומר.

תתחבר לעצמך

החיבור אל הרוח

"בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ" ומאז, אנו, קצוותיו של הבורא על פני האדמה, מנסים ללא הרף לחבר את השמיים עם האדמה: להוריד את הרוח אל החומר, לבטא את כוונותיה בעולמנו ולהעשיר חזרה את הבורא בניסיון חיינו;

מאז ומעולם קמו מתווכים ויודעי דרך שניסו ומנסים לספר לנו מה אלוהים אומר ורוצה ומה על האדם לעשות כדי לקיים את מחויבותו לאלוהיו, אבל אין בהם הכרח, כי כולנו הגענו לעולם עם מערכת תקשורת ישירה אל הכוח שמעניק לנו את החיים וכל אחד יכול להשתמש בה באופן מלא ללא עזרה חיצונית. מערכת התקשורת הזו נמצאת במרכז האנרגטי "לב", "מתמיר התדרים", זו החוליה שמקשרת בין הרוח לחומר. הרוח/הנשמה לוחשת את כוונותיה בליבנו ואדם ההולך בדרך הלב מבטא את כוונתה בעולם החומר, מתנסה לומד ומחזיר אל בוראו את ניסיון חייו.
שיטת תאגיה וחכמת היסודות מעניקה חיבור ישיר לכוח הבורא, חיבור מדויק ובהיר שמאפשר שיתוף פעולה נקי, מדויק ועוצמתי. שיתוף פעולה שמתחיל בהקשבה וידיעה של המטרה שלשמה את/ה נמצא כאן בעולם וממשיך במתן הכוח לממש מטרה זו באופן מלא בחייך.
דרך תרגול התאגיה אנחנו מחברים את הרוח והחומר וזוכים להרגיש את הדבר קורה בזמן אמת. ברגע שמתרגלים מרגישים את זה בגוף, בנשימה, ברטט הפנימי שמעצים את אנרגיית החיים שבנו. זהו לא משהו שאפשר לטעות לגביו, זו תחושה מוחשית, פיזית שמגלמת את ביטוי האנרגיה האלוהית שמרכיבה את התאים החיים שבנו. זו תחושה מרגשת ועוצמתית.

תרגילי התאגיה מורכבים מרצפים של תנועות ונשימות - יחד הם יוצרים תרגיל שלם שנקרא "איכות". כל תרגיל למעשה הוא תמצית אנרגטית מרוכזת של תכונה מסוימת: שקט, דיוק, נוכחות, בהירות, אומץ ועוד. כשאנו מתרגלים איכות מסוימת אנחנו 'מגבירים את הווליום' שלה בנו. כמו לאמן שריר, אנחנו מתאמנים בלהיות שקטים יותר לדוגמא, אמיצים, שמחים ועוד. ההשפעה של התרגול מידית קודם כל בתחושה המידית ובמקביל האיכות משפיעה על הדרך שאנחנו חושבים, מרגישים ופועלים.
~ החיבור אל הרוח ~

בבסיס שיטת תאגיה ישנו רצף תרגילים שנקרא "החיבור אל הרוח". רצף זה מכיל תשע איכויות המבטאות תהליך של בריאה הקיים בכל פעולה החל מיישום הרעיונות הגדולים ביותר ועד לפעולות הפשוטות ביותר. תהליך זה מאפשר להוציא את האמת שבלבנו מין הכוח אל הפועל, תוך כדי הקשבה לקול הפנימי וידיעה של הדבר הנכון בכל רגע.
כשאתם מכינים ארוחה, בונים בית, מקימים עסק, בכל פעילות מהקטנה ביותר ועד המורכבת ביותר, מתקיים תהליך זהה של בריאה. תהליך אחד שלובש צורות שונות. אז בוא נכיר את 9 השלבים דרך תשע האיכויות שברצף "חיבור אל הרוח":
שלושת האיכויות הראשונות ברצף הן:
1. הגדרת הכוונה - שמבהירה ומגדירה את הכוונה שבליבנו, זו שאותה אנחנו רוצים להגשים.
2. קבלה – שהיא ההסכמה ללכת את הדרך בפתיחות ובמוכנות לקבל את כל מה שהדרך תביא, את הטוב ואת הרע, משום שבכל מסע ישנם קשיים והישגים.
3. פתיחות - שמייצגת את ההתלהבות והתשוקה להגשים, לממש, ולהצליח בכוונה המקורית שלנו.
תרגול שלושת האיכויות הראשונות מאפשר להגדיר ולהבהיר את הכוונה שבלב, לכוון את התדר לקבלה שלמה של מה שיבוא, לוותר על התנגדויות מיותרות ולגייס את התשוקה וההתלהבות לביצוע מוצלח.

שלושת האיכויות הבאות הן:
4. יסודות
5. קשרים
6. הרמוניה
עלינו לבנות יסודות בחומר (4), לגייס משאבים (5) ולאחד ביניהם כדי לקבל תוצאה מעשית והרמונית (6). תרגול האיכות הרביעית ברצף, "יסודות" , מחברת את הכוונה שלנו לעולם החומר, לאדמה, היא מעניקה יציבות ואפשרות לבניה, היא מאפשרת לעסוק בקלות ובלי מאמץ בנושאים האדמתיים כמו עניינים בירוקרטים לדוגמא, היא מאפשרת סדר, משמעת, התמדה וחיבור נכון למציאות החומרית. בשלב הבא בתהליך הבריאה צריך ליצור מערכת של קשרים בין הרעיון למימושו. תרגול האיכות החמישית" "קשרים", יוצר קשרים אנרגטיים יעילים ישירות מתוך הכוונה המקורית שבלב שלנו אל כל השותפים למימוש, אל כל האנשים והגורמים האחרים שאנחנו תלויים בהם כדי להצליח, זהו למעשה ניהול של מערכת קשרים מאוזנת בין נתינה לקבלה. כאשר חמשת השלבים הראשונים התממשו, יש לתת לרעיון להתארגן במסגרת החומר והזמן. זהו שלב שנדרשת סבלנות על מנת שתיווצר הרמוניה ותואם בין הרעיון, לביטוי שלו במציאות. והאיכות השישית" "הרמוניה" מביאה את כל המרכיבים להרמוניה. תרגול איכות ההרמוניה מלמד מצד אחד סבלנות ומאפשר מצד שני את החיבור שנדרש כדי שהמרכיבים השונים יתחברו למשהו ברור ובעל משמעות במציאות שלנו, אפשר להגדיר את זה כזמן שבו דברים קורים בלי שאנחנו עושים מאמץ מיוחד, כשכל דבר מתיישב במקום שלו. כדי שזה יקרה נדרש מאתנו להיות במצב תודעה מסוים (State of mind) כשתרגול איכות ההרמוניה מאפשר להגיע אליו בקלות.

השלשה האחרונה שברצף מורכבת מהאיכויות:
7. העצמת הכלי
8. איזון וביטוי דרך הלב
9. הטמעה
האיכות השביעית "העצמת הכלי" מחברת בין שמיים לארץ ומזרימה את האנרגיה העוצמתית שיוצרת את המציאות, דרכנו, אל עולם התוצאות. תרגול איכות זו עוזר לנו לאסוף מספיק אנרגיה כדי לגרום לרעיון להתממש במציאות, כשאנחנו מובילים את התהליך ונמצאים בעין סערת ההגשמה. מכאן, תהליך הבריאה ממשיך בעולם החומר הדחוס, הזמן והמציאות מכתיבים תנאים שונים ומעשיים ועלינו ללכת באיזון על אף מה שקורה ובזכות מה שקורה, ולשמור בהתמדה על הכוונה המקורית. תרגול האיכות השמינית "איזון וביטוי דרך הלב" משמר את התיאום המדויק והמאוזן בין הכוונה לבין המימוש שלה בעולם החומר – זוהי הצעידה בדרך הלב באמונה ובשיווי משקל; זהו שלב חשוב מאוד משום שעם התפתחות הדברים יש נטייה לפעמים לאבד כוח או לשכוח את הכוונה המקורית ולהתרחק למחוזות אחרים שלא תמיד טובים ומדויקים לנו. במידה והלכנו את דרכנו עד כאן באופן נכון הגיע הזמן לראות תוצאות, הגיע הזמן ליהנות מפירות העשייה. בשלב זה הרעיון המקורי שניצת בליבנו נוטע שורשים באדמה ומתגלם כתוצאה אמיתית ומוחשית במציאות. האיכות התשיעית "הטמעה" מגלמת את סיום התהליך, את ההטמעה של הרוח בחומר וגם את העשרת הרוח בניסיון החיים, כלומר, בחוויות שעולות מתוך המפגש עם התוצאה החומרית. תרגול האיכות התשיעית, מחזק את השורשים ואת האחיזה בקרקע ומעמיק את החיבור אל הכוח הבורא.
עברו 9 שלבים של תהליך בריאה, ונסגר המעגל שהתחיל ברעיון שניצת בלב בשלב ראשון והמשיך בתהליך שלם עד שלבש צורה חומרית והופיע בחיינו כחוויה ממשית. וכאן בדיוק מתחיל מעגל חדש בספירלת החיים האינסופית. אם מימשנו את מה שהיה עלינו לחוות ולמדנו מהטוב ומהרע שפגשנו, יש לנו את הזכות לקפוץ אל הטבעת הבאה בספירלה. האיכות העשירית ברצף היא "המרכבה, זהו המקום של הניסים, של התגלות הנסתר בגלוי, המקום שבו צירופי המקרים סוגרים מעגל בריאה אחד ופותחים דלתות חדשות בפנינו להמשיך את מסע החיים.
תרגול הרצף "חיבור אל הרוח" מאזן את ארבעת היסודות המעניקים את כוח החיים לתאים שבגופנו ומביא לרמת בריאות גבוהה, לקשר עמוק ואמיתי עם הקול הפנימי שבליבנו וליכולת ללכת באופן מלא את דרך הלב שלנו.

רוצים לחוות את הרצף בגוף, להרגיש כל שלב ולהבין את הדברים באופן עמוק? היעזרו ב DVD "חיבור אל הרוח" שבו תוכלו ללמוד את תרגול האיכויות באופן יסודי במטרה להגשים את חלומות שבלב.חופשי באמת - קורס למימוש הבחירה החופשית


האם אתה באמת בוחר במה שקורה לך? אם כן, אז איך יכול להיות שאתה לא מרוצה ממשהו בחייך? לבחור במשהו זה הרבה יותר מלרצות אותו.

"חופשי באמת"
בוא/י ללמוד ולהיזכר איך לבחור במה שאת/ה רוצה.

בעשרות השנים האחרונות הגענו להישגים טכנולוגיים מרשימים: רק לפני כמאה שנה המטוס הראשון הצליח לטוס והיום מצלמות כבר מתעדות את כוכב מאדים, עד לא מזמן לא היה אינטרנט ולא סנפצ'ט והיום דור שלם של ילדים לא מבין איך זה בכלל אפשרי להיות "לא זמין". יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית יש יותר מהכול אבל נדמה שעל אף שמגוון אפשרויות המימוש התרחב, המרחב האישי הלך והצטמצם. יש יותר לחץ, יותר דרישות אישיות, מחויבויות, והפער בין החופש הפנימי לבין המימוש שלו בחיים, הולך ומעמיק.
יותר ויותר אנשים מספרים שהם חשים כלואים במסגרות מחייבות כמו עבודה ומשפחה, נאלצים לעמוד בהמון לחצים, עושים את מה שצריך ולא את מה שהם רוצים. אנשים מרגישים שהם משתעבדים לסדר יום לחוץ, עמוס וכובל והזכות הבסיסית להרגיש חופשי, נדחקת לשוליים, לזמן אחר שיהיה פנאי עבורה, פנאי שאף פעם לא מגיע. משהו בתחושת החופש הפנימי ובמימוש שלו אבד.
בני האדם נולדו חופשיים ולכן תמיד תהיה להם הכמיהה לחופש. חופש מהשגרה היומית, חופש מהמסגרות לוחצות, אבל שום מוצר חדש, שום טכנולוגיה או נסיעה זמנית לחו"ל לא יצליחו לספק את הכמיהה לחופש לאורך זמן, משום שסיפוק זמני שנרכש, יתפוגג ברגע שחוזרים לשגרה המוכרת.

אז מאיפה ניתן להשיג חופש פנימי שיישאר לאורך זמן גם במסגרת השגרה היומיומית?

חופש פנימי הוא מצב תודעתי. בין אם אתה חי במסגרת מגבילה וכובלת ובין אם אתה חי על חוף הים בהוואי, תחושת החופש הפנימי נובעת ממצב תודעתי ואינה תלויה בשום דבר חיצוני: לא בגיל, לא במקום, לא במצב בריאותי ולא בכסף. חופש פנימי הוא מצב שטבוע בך. זהו כוח שאין לו מחיר ולא ניתן לרכוש אותו בשום קניון, מפני שהוא אינו זמני אלא מצב תודעתי קיים ונצחי. חופש פנימי הוא מצב מולד בדיוק כמו אהבה ואף על פי כן, הרבה פעמים אנחנו לוקחים אותו כמובן מאליו, מצמצמים את קיומו בחיים ומוותרים עליו בקלות.

אז מה צריך לעשות כדי להרגיש חופשי?

• להיזכר בקיומו של החופש הפנימי שבך, זה שנולדת איתו, זה שהיה זמין לך כשהיית ילד/ה.
• לחוש אותו בגוף. כשהחופש הפנימי מוביל אותך, זה ניכר בכל תנועה ונשימה שלך.
• להפוך אותו לקבוע ולממש אותו בפועל, במהלך היום יום שלך.

וזה בדיוק מה שלומדים לעשות בקורס "חופשי באמת". בעזרת הקורס תוכל/י להחזיר לעצמך את האפשרות לחיות מתוך בחירה חופשית, לקחת החלטות שמתאימות גם לך וגם לסביבה שלך, תוכל/י לפעול מתוך נאמנות עצמית וגם מתוך שייכות למסגרות השגרתיות ותוכל/י לשמור על חופש התנועה שלך.

שיטת הלימוד בקורס

הקורס "חופשי באמת" מתבסס על שיטת תאגיה וחכמת היסודות. תאגיה היא אומנות תנועה שמורכבת מתרגילים קצרים שמשלבים תנועה ונשימה. המיוחד בתרגילי התאגיה הוא, שהם משפיעים באופן מיידי ויוצרים בהירות שמאפשרת לראות ולהבין מה קורה לנו וגם להרגיש בדיוק מה נכון לנו. בנוסף, התרגול מעצים את האנרגיה האישית ומשפר את המצב הפיזי והבריאותי. בתאגיה יש מגוון תרגילים רחב ובין השאר בקורס ילמדו תרגילים כמו: שקט הפנימי, אומץ, שמחה, שיפור יכולות הקשב והריכוז, חוסן פנימי, נאמנות עצמית, הגברת הנוכחות ועוד. השיעורים בקורס מורכבים מתרגול מעשי ומשיחות מרתקות בנושאי הקורס כמו: חופש, נאמנות לעצמך, ביטחון, יציבות, השפעה ועוד.
התפישה החדשה של "חכמת היסודות" שתלמד בקורס מצביעה על חשיבות האיזון של יסודות החיים ומלמדת להבחין באנרגיה שמניעה מצבים מסוימים, זו שגורמת לחשוב בצורה מסוימת, להרגיש בדרך מסוימת ולפעול כמו שאנחנו רגילים. כאשר ההבנות האלו עולות על פני השטח והופכות גלוית, קל יותר לשנות מצבים ולקחת החלטות בשיקול דעת מדויק.
השילוב של חומר לימודי עיוני חדש ומרתק לבין התרגול הפיזי של התאגיה, מאפשר לשנות מצבים פנימיים וחיצוניים באמת. משום שכדי לשנות ולהשפיע צריך לשלב את השכל והגוף, את הרוח והחומר. זו הדרך היחידה להפוך ידע לשלם, לרעיון שמקבל ביטוי מוחשי בחומר, בחיים שלך.
הכלים שמוענקים בקורס "חופשי באמת" קלים ליישום, מאפשרים פתיחות מחשבתית ומעניקים את האנרגיה הדרושה לעשיית שינוי קטן או גדול, כדי שתוכל/י לחוות מחדש את הבחירה החופשית שלך. הקורס מורכב משיעורים קבוצתיים, שיעורי בית אישיים וליווי אישי כך שב-12 שבועות תחוש/י שוב את החופש הפנימי שבך ותפעל/י מתוך ידיעה ובחירה חופשית, מבלי להרגיש עוד כבול/ה ומשועבד לשגרת היום יום.

לפרטים והרשמה לקורס הקרוב צרו קשר .